Kuruyemiş Dağıtımı

İstanbul Kuruyemiş Dağıtımı

Akla gelebilecek her ürünün toptan ya da perakende alımı için pek çok alternatif vardır. Kuruyemiş de geçmişe kıyasla günümüzde daha rahat temin edebildiğimiz bu ürünlerdendir. Özellikle İstanbul kuruyemiş dağıtımı ulaşabileceğiniz en hızlı teslimattan biridir.

Büyükşehirlerde trafik ne kadar sıkıntılı bir süreç olsa da her geçen gün ulaştırma alanında ilerlediğimizi söyleyebiliriz. Geçmiş yıllara göre temin etmek istediğimiz ürünlere çok daha kısa zamanda ulaşabilmekteyiz. 

Sürekli gelişen ve ilerleyen İstanbul’da kuruyemişin ulaştırılması için doğru adresleri bulmak önemlidir. Elbette hızlı teslimat ve kaliteli kuruyemişe ulaşmak her müşterinin talepleri arasında yer alır. Ancak sadece kuruyemişi seçmek değil dağıtımı hakkında da bilgi sahibi olmak gereklidir.

İstanbul kuruyemiş dağıtımı yapılırken kuruyemişlerin hava almaması engellenmektedir. Çünkü içine hava giren ürünler bozulmaya meyillidirler. Bundan dolayı kuruyemiş dağıtımı sırasında buna ve ürünlerin direkt güneş görmemesine dikkat edilmektedir.

Kaju gibi yurt dışından temin ettiğimiz kuruyemişlerin ülke sınırlarına giriş yaptığı zamanlara dikkat etmeniz önemlidir. Çünkü ülkeye getirildiği zamanla dağıtıma çıkarıldığı zaman aralığı genişledikçe bayatlama riski de artar. Düğün, doğum günü gibi özel gün etkinlikleri ve fuarlarda, organizasyonlarda kullanacağınız kuruyemişleri anlık tüketilebilirsiniz. Diğer yandan işletmeleriniz için alacağınız toptan satış kuruyemişler için tazelik çok daha önemlidir.

Perakende Satışlarda Kuruyemiş Dağıtımı

İşletmelerin birer birer ya da belli sayılarda satışını sunduğu perakende satışlarda İstanbul kuruyemiş dağıtımı daha kolaydır. Genellikle birkaç gün içerisinde kullanılması amaçlanan perakende satışlarda sipariş sayısı da belli miktarda sınırlıdır. Dağıtım noktasında ise bu durum büyük bir avantaj sağlar. Hızlı ve kolay dağıtım yapıldığı için siparişler de çok sık olur. Bu olanakların yanında her bir siparişin düşük tutarlı olması da dezavantajlarından biridir. Kuruyemişler, perakende satışlarda daha çok kişisel ve günlük etkinlikler için sipariş verilir. Bu sebeple de siparişin maddi yönü toptan satışa göre daha az olur. 

Perakende satışlarda online sipariş oranı yüksektir. Her ne kadar müşterilerin çok yüksek miktarda sipariş verdiğini söyleyemesek de bunun yanında müşteri sayısının çok geniş bir aralıkta olduğunu ifade edebiliriz. Tek seferde büyük oranda sipariş alınmadığı için de müşteri sayısını yüksek tutmak gerekir. 

Perakende satışlarda müşterilerin çokluğu dağıtım ile satışı farklı departmanlara ayırabilir. Bu yüzden perakende kuruyemişlerin satımı ile dağıtımı çoğunlukla farklı bölümlerde gerçekleşir. Birçok kuruyemiş satışı yapan şirketler perakende satışlarını bünyelerinden bağımsız farklı dağıtım şirketleri ile gerçekleştirebilir. Böylelikle müşterilerine en hızlı ve taze kuruyemiş çeşitlerini ulaştırmayı başarırlar. 

Toptan Siparişlerde Kuruyemiş Dağıtımı

Perakende satışın tam tersi olan toptan satışların işleyişi daha farklıdır. Tek seferde büyük miktarda sipariş alınan toptan satış işletmeleri yeni başlamış olsalar dahi kaliteli ve çeşitli kuruyemiş ürünlerine sahip olmaları doğrultusunda kârları yükselir. Müşterileri ise devamlılık gösteren daha çok kendi işletmeleri için kuruyemiş satın alan kişilerden meydana gelir. Bu noktada müşteri bulmalarında bir sıkıntı oluşmaz. 

Toptan siparişlerde İstanbul kuruyemiş dağıtımı işletmenin bünyesinden ayrılmaz. Böylece toptan alımlarda satış ile dağıtım aynı departmanda yer alır. Kuruyemişlerin toptan verilen siparişleri için ihtiyaçların başında büyük depolar gelir. Aynı zamanda depoların kuruyemişler için uygun bir formatta olması da önemlidir. Kuruyemişlerin dağıtımı için en önemlisi husus tazeliktir. Bu sebeple ürünlerin tazeliğinin korunması noktasında hijyenik, soğuk ve hava kontrolünü sağlayacak depolara ihtiyaç vardır. 

Kuruyemişlerin toptan satışlarının dağıtımı perakende dağıtımlara göre daha kolaydır. Çünkü toptan satın alım yapan müşterilerle devamlılık sağlandığı için yerleri ve konumları bellidir. Dağıtım için farklı bir firmaya da ihtiyaç yoktur. Kısacası depolara en yakın noktalardan sipariş alanlarına mesafe düzeneği üzerinden dağıtım gerçekleşir. 

İstanbul Kuruyemiş Dağıtım Noktaları

İstanbul nüfusuna bağlı olarak en çok kuruyemiş satışının yapıldığı şehirlerimizden biridir. Gelişmişlik yönüyle birlikte de kuruyemişlerin dağıtımı hızlıca gerçekleşir. İstanbul kuruyemiş dağıtımı noktaları ise firmaların satış tarzına göre değişir. Avrupa ve Anadolu yakalarında hemen hemen her kuruyemiş firmalarının dağıtım alanları mevcuttur. Önemli olan sizin hangi firmayı tercih ettiğinizdir

Perakende satış kuruyemişlerin dağıtımı için farklı şirketlerle anlaşma yapıldığında dağıtım şirketlerin ana merkezlerinden kuruyemiş satış alanlarına oradan da sipariş yerine ulaşan bir güzergâh vardır. Diğer yandan toptan satış kuruyemişlerin dağıtımı daha kısa bir rota ile ulaşır. Ardından toptan satış yapan firmaların depolarından sipariş alanına doğru dağıtıma çıkar. 

Kuruyemiş Dağıtımı İçin İstanbul’da En İyi Firma

İstanbul kuruyemiş dağıtımı firma ararken dikkat edeceğiniz en önemli husus firmanın geniş bir ulaşım yelpazesinin olması ve İstanbul’un her iki yakasına da dağıtım yapabilmesidir. 

İstanbul içi kuruyemişlerin dağıtımı için siparişin zamanlaması da önemlidir. Kuruyemişlerin bayatlama riski olduğundan ne zaman ve nerede tüketilmesi gerektiğini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Siparişlerinizin miktarı içinse satın alımı yapacağınız firmanın hangi koşullarda çalıştığını öğrenmelisiniz. 

Firmanın çalışma koşulları aslında elinize nasıl bir kuruyemiş geleceğinin habercisidir. Örneğin kuruyemişlerin hava almaması için gıdaya uygun paketlerde saklanması gerekmektedir. Bu paketler genellikle kilitli poşetlerdir. 

Aynı zamanda bu poşetlerle beraber saklanacak kutunun da güneş ışığı ve havadan korunması gerekmektedir. Güneş ışığına maruz kalan kuruyemişler bayatlayacaktır. Tüm bu kriterlere uyan firmayı en iyi firma olarak adlandırabilirsiniz.

Kendiniz ve aileniz için belli bir oranda verdiğiniz siparişlerde perakende satışları tercih etmekte çekinmeyin. En kısa sürede sizlere ulaştırılacağından şüpheniz olmasın. Tam tersi kendi işletmeniz için tek seferde yüklü miktarda yapacağınız kuruyemiş siparişlerinde ise toptan satış yapan ve İstanbul kuruyemiş dağıtımı yapan firmaları tercih etmelisiniz. Çünkü toptancı olarak ifade edeceğimiz bu firmalar ürünlerini uzun zaman kullanılması için gerekli koşulları sağlar. Böylelikle tek seferde değil belli bir süre kullanmak istediğiniz kuruyemişlerinizi rahatlıkla alabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın